В засіданні взяли участь члени Координаційної ради - представники від наукових та науково-дослідних закладів, експертних та громадських організації, а також представники від центральних органів державної влади, підприємств-товаровиробників та засобів масової інформації.

Під час засідання розглядалось питання оновлення складу Координаційної ради. За прийнятим рішенням до її складу увійшли представники:

  • від Міністерства екології та природних ресурсів України - Попович Олександр Володимирович, начальник відділу державної екологічної та геологічної експертизи;
  • від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - Алексєєв Сергій Валентинович, заступник директора Департаменту технічного регулювання - начальник Управління з питань стандартизації та оцінки відповідності;
  • від Міністерства аграрної політики та продовольства України - Спашиба Оксана Василівна, головний спеціаліст відділу технічного регулювання харчових технологій, інноваційного розвитку та інвестицій Департаменту продовольства;
  • від Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів - Сліпченко Анастасію Євгеніївну - головного спеціаліста відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі Управління захисту прав споживачів та реклами;
  • від Громадської ради при Мінприроди України - Савицького Валентина Вікторовича, голову та голову правління Всеукраїнської громадської організації «Чиста хвиля».

Склад Координаційної ради станом на 18.10.2012 року

В ході засідання було розглянуто та ухвалено чотири проекти екологічних стандартів, розроблених згідно вимог ДСТУ ISO 14024 «Екологічні маркування та декларації. Екологічне маркування І типу. Принципи та методи» з метою визначення екологічних переваг продукції відносно її впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу:

  • СОУ ОЕМ 08.002.35.069 Продукти переробки молока та м’яса. Екологічні критерії оцінки життєвого циклу
  • СОУ ОЕМ 08.002.16.070 Сухі суміші будівельні. Екологічні критерії оцінки життєвого циклу.
  • СОУ ОЕМ 08.002.29.071 Послуги оптово-роздрібної та роздрібної торгівлі. Екологічні критерії.
  • СОУ ОЕМ 08.002.16.072 Гіпсокартон. Екологічні критерії оцінки життєвого циклу.

Під час засідання були підведені підсумки результатів роботи органу екологічної сертифікації та маркування за поточний період, обговорені питання щодо подальшого розвитку відносин з органами виконавчої влади та державного нагляду (контролю).

Так, станом на 01 жовтня 2012 року діючі сертифікати мають 52 товаровиробника. З початку упровадження системи сертифікації видано 348 екологічних сертифікатів та ліцензійних угод на право застосування знаку екологічного маркування.

Сертифікати, видані протягом 2010 -2012 рр.

Рік видачі Номери сертифікатів Кількість
2010 UA.08.002.311 – UA.08.002.322 11
2011 UA.08.002.323 – UA.08.002.337 14
2012 UA.08.002.338 - UA.08.002.347 9

Кількість сертифікованих найменувань продукції по групах

Група продукції Всього найменувань За звітній період
20.10.2011-17.10.2012
Продукти харчування 92 10 - ТОВ Бартнік
Напої 193 42 - ТОВ Айсберг, ТОВ Атлантіс, ТОВ Кримська горілчана компанія
Будівельні матеріали 91 31 - ТОВ Снєжка-Україна, ТОВ Хенкель Баутехнік (Україна), ТОВ Аерок
Промислові товари 60 30 - ТОВ Пірана, МЕФ Аква-Віта, ТОВ ПО ТК Донбас, ТОВ Айпакс-Україна
Електроніка 3 -
Послуги 3 1 - Готель Мегура

З травня поточного року активність виробників у бажанні пройти сертифікацію помітно зросла, що можна пояснити як загальним зростанням екологічної свідомості суспільства, так і ефективною діяльністю Міністерства екології та природних ресурсів України та громадських організацій стосовно пропагування сталого виробництва і споживання.

За звітній період ініційовані та упроваджені таки заходи як:

  • розробка та підтримка порталу споживача з маркування продукції www.gpp.in.ua;
  • оновлення офіційного сайту органу сертифікації www.ecolabel.org.ua;
  • запроваджено кампанію з соціальної реклами щодо сталого споживання (біг-борди та сіті-лайти в м. Києві);
  • підписання Хартії «За чесну торгівлю та конкуренцію»;
  • участь у галузевих виставках, конференціях, проведення семінарів та зустрічей з бізнес-організаціями;
  • розробка та видання настанови для споживачів «ЕКО МАМА»;
  • інтерв’ю та публікації в засобах масової інформації.

На даний час лідерами за кількістю заявок поданих на сертифікацію залишаються представники будівельної галузі та виробники мийних засобів.

За результатами засідання члени Координаційної ради відмітили досягання органу екологічної сертифікації та маркування, зокрема підвищення лояльності та поінформованості споживачів та державних органів до екологічної сертифікації та розвиток партнерської мережі.