Під час засідання було розглянуто річний звіт про діяльність та аналізування політики з якості органу з екологічного маркування, обговорено низку пропозиції щодо розвитку програми екологічного маркування на наступний рік.
Під час засідання було ухвалено рішення про упровадження екологічних критеріїв оцінки життєвого циклу на такі категорії продукції як: будівельні лакофарбові матеріали; персональні комп`ютери; матраци; вироби керамічні; фасовані мінеральні води; олії; горілки та лікеро-горілчані напої; фрукти заморожені; макаронні вироби; мед натуральний; овочі заморожені; безалкогольні натуральні напої бродіння; пластівці зернові швидкого приготування; тканини; очищувачі питної води; вина.
«Ухвалені нами сьогодні екологічні стандарти встановлюють досить жорсткі вимоги до усіх етапів життєвого циклу продукції. Зокрема, пакувальні матеріали повинні містити як перероблену сировину так і бути придатними до повторної переробки, а логістичні схеми розміщення товару на ринку мають забезпечити його доставку з мінімальними витратами палива. Дотримання цих вимог дозволить одночасно зменшити і вартість продукції, і впливи на довкілля» - зазначив начальник управління експертиз та підтвердження відповідності Торгово-промислової палати України, голова Координаційної ради з екологічного маркування Костянтин Григоренко.
«Розглядаючи критерії для екологічної сертифікації, ми виходили з того, щоб передові українські товаровиробники найближчим часом зуміли оптимізувати свої виробничі схеми так, щоб досягти встановлених вимог. Для визначення екологічних переваг були посилені вимоги по граничним значенням шкідливих речовин та встановлені норми які відповідають технологіям більш чистого виробництва. Принаймні, натуральний мед повинен бути перш за все натуральним та вироблятися бджолами, які не отримують в якості домішок антибіотиків чи гормональних препаратів, а матраци не повинні містити поролону та інших шкідливих матеріалів для здоров’я людини. Ці вимоги цілком здійсненні для товаровиробників спрямованих на виробництво якісної та безпечної продукції як для довкілля, так і для здоров’я людини» - впевнений начальник управління політики екологічного страхування, сертифікації, експертизи та аудиту Мінприроди України Сергій Варнавський.
Станом на грудень 2009 року органом з екологічного маркування було сертифіковані 307 найменувань різноманітної продукція 32 українських товаровиробників.
«В наступному році нас чекає робота над втіленням досить амбіційних планів. На черзі акредитація в Національному агентстві акредитації України, розширення галузі сертифікації на 15 категорій продукції і подання заявки на проходження міжнародного аудиту за програмою довіри та визнання інших зарубіжних програм екологічного маркування GENICES» - з оптимізмом розповіла президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна.
Протокол засідання можна переглянути в закритому розділі.