На початку це була лише концепція управління організаціями офісного типу, яка мала на меті раціональне використання ресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля. У 2012 році ця концепція трансформувалася у стандарт, що містить чіткі критерії та показники, яким має відповідати офіс, щоб вважатися зеленим. Впровадження стандарту мало також на меті запобігти можливим маніпулюванням зеленим трендом серед компаній і запровадити єдиний підхід для оцінювання екологічних характеристик та результативності діяльності організацій.
Отже, справжній зелений офіс повинен відповідати встановленим правилам та критеріям їх оцінювання, тобто стандарту СОУ.ОЕМ 08.036.067:2012 Зелений офіс. Екологічні критерії та метод оцінювання життєвого циклу (надалі – стандарт «Зелений офіс»).
Стандарт «Зелений офіс» є універсальним, його можна застосовувати для організацій офісного типу будь-якої форми власності та масштабів. У багатьох країнах подібні стандарти популярні як серед великих компаній, так і серед бюджетних організацій. У деяких європейських країнах впровадження цього стандарту рекомендовано профспілковими організаціями, оскільки він сприяє створенню більш безпечного й комфортного робочого місця і, як наслідок, запобіганню ряду захворювань, пов'язаних з виробничим середовищем.
В Україні стандарт «Зелений офіс» був розроблений національним технічним комітетом стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля» та прийнятий у 2012 році. В основу стандарту була покладена концепція «зелений офіс» та показники за кращими практиками її впровадження у поєднанні з критеріями визнаних на міжнародному рівні систем оцінки будівель і споруд LEED, BREEAM, DGNB.
Стандарт встановлює обов'язкові та додаткові критерії, за якими оцінюється екологічна результативність організації.
Основним завданням при впровадженні та подальшому перегляді критеріїв є:
- збереження енергії, води;
- раціональне використання ресурсів;
- сталі закупівлі;
- обмеження вмісту небезпечних для довкілля та здоров’я людини речовин у матеріалах і засобах, що використовуються для забезпечення функціонування офісу;
- зменшення утворення та ефективне управління відходами.
Не менше 50% додаткових критеріїв стандарту повинні бути виконані для отримання екологічного сертифікату класу «Standard», не менше 70% – для класу «Premium» і 90% – для «Platinum» класу.
Процедура оцінки відповідності стандарту «Зелений офіс» проводиться за схемою екологічної сертифікації згідно з ISO 14024 і дозволяє чітко зрозуміти, чи відповідає організація встановленим вимогам. Такий підхід відповідає міжнародній практиці і правилам ділової етики.
Заявка на сертифікацію «Зелений офіс»
Дізнайтесь більше
Настанова щодо впровадження стандарту «Зелений офіс»
Зелений офіс: помітна тенденція в сфері корпоративної відповідальності
«Зелений» бізнес починається із «зеленого офісу»
+38-067-886-31-93
+38-044-332-84-08
+38-044-332-84-09
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Поради