Дитячі меблі виробництва ТОВ «Компанія «Верес» успішно пройшли повторну екологічну сертифікацію згідно ISO 14024 й тим самим подовжили термін дії екологічного сертифікату №UA.08.002.391 до 2020 року та право виробника на застосування екологічного маркування.
Зокрема, за результатами проведеної процедури повторної екологічної сертифікації, було підтверджено відповідність дитячих меблів - ліжка дитячі дерев’яні «Соня ЛД 1-19», столик дитячий, стільчик дитячий, шафа №1, шафа №2, комод-пеленатор, комод «Неділька», комод-LUX (універсал), - вимогам СОУ ОЕМ 08.002.06.080:2014 Меблі та покриття для підлоги з лісоматеріалів. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.
Екологічно сертифіковані вироби виготовляються на виробничих потужностях ТОВ «Компанія «ВЕРЕС», що знаходяться в м. Чернігів.
Для виробництва меблів використовують деревину – картпатський бук, що походить з лісового господарства, сертифікованого за схемою FSC FM/COC.
Лісоматеріали, які використовуються для виробництва, не оброблюються шкідливими захисними засобами, захисними засобами, які містять консерванти, речовинами і препаратами, що містять пестициди 1-го та 2-го класу небезпеки, отруйними, токсичними, шкідливими для репродуктивної системи речовинами і препаратами.
Для виробництва виробів також не використовуються шкідливі для здоров’я людини матеріали та речовини, такі як: пластифікатори з вмістом ди-n-октилфталату, диізодецилфталату, ди-ізонілфталату; матеріали з вмістом галогенізованих ароматичних сполук; елементарний хлор; алкілфеноли, алкілфенолетоксилати (APEO) чи інші похідні алкіл фенолу; матеріали з вмістом ртуті, свинцю, кадмію, сурми, шестивалентного хрому, селену, миш’яку, міді та олова, оловоорганічних сполук; матеріали з вмістом отруйних, токсичних, шкідливих для репродуктивної системи речовин і препаратів, та ін.
Для підвищення безпечності своїх виробів, фахівцями підприємства освюються нанотетехнології. Зокрема, на підприємстві розпочалось впровадження технології заміщення іонів срібла у складі фарби (експериментальне дитяче ліжко «Соня ЛД-14»), завдяки чому зменшується кількість бактерій, наявних в навколишньому середовищі. Покриття, яке застосовується – Silver Defence, розроблене дослідницькою лабораторією Renner Italia, сприяє знищенню бактеріального шару. Останні тести, проведені лабораторією Catas в Сан-Джованії-аль-Натізоне (Італія), підтвердили зменшення кількості бактерій на 99,9% за 24 години та відповідність європейському стандарту JIS Z 2801:2006. Знезаражуючі властивості добавки Silver Defence не зникають з часом, вони проявляються в момент змішування добавки з оздоблювальним матеріалом і зберігається протягом всього терміну використання покриття. Завдяки мінеральному походженню іонів срібла їх стан залишається постійним, вони не випаровуються. Крім того, мікрочастини іонів срібла включені в склоподібну матрицю, що не дозволяє їх видалити під час чищення дерев’яних виробів. Добавки Silver Defence не змінюють характеристики фарб, не шкодять здоров’ю людини та безпечні при контакті з харчовими продуктами. В основі рецептури лінії Silver Defence покладено принцип охорони здоров’я людини та захисту навколишнього середовища.
На підприємстві значна увага приділяється захисту навколишнього природного середовища. Зокрема, керівництвом підприємства визначена екологічна політика, згідно з якою керівництво усвідомлює важливість та відповідальність до підходу охорони навколишнього середовища та прикладає всі зусилля для підвищення результативності природоохоронної діяльності підприємства та вважає своєю головною метою – забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції при зниженні шкідливого впливу на навколишнє середовище з дотриманням всіх норм та вимог екологічної безпеки процесів виробництва, що в кінцевому результаті забезпечують імідж підприємства. На підприємстві впроваджуються енергозберігаючі заходи та заходи, спрямовані на зниження рівня забруднення атмосферного повітря; відходи виробництва використовуються для обігріву виробничих приміщень.
З часу свого створення Компанія «Верес» орієнтувалася на виробництво дитячих меблів з натуральної деревини. Перші лінійки моделей ліжок виготовлялися майже повністю руками майстрів. З часом був оновлений парк обладнання підприємства, автоматизувалися процеси, виробничий процес набув вигляду конвеєрного виробництва. Значна увага була приділена кваліфікації кадрів та перейманню іноземного досвіду. Багато часу спеціалістами підприємства було проведено в Італії за вивченням сучасних принципів та технологій обробки деревини.
Насьогодні на підприємстві працює деревообробне обладнання визнаних лідерів вітчизняного машинобудування та всесвітньо відомих італійських виробників. Особливою гордістю підприємства є італійська автоматизована конвеєрна лако-фарбувальна лінія, що фарбує деталі екологічно безпечними складами на водній основі за технологією нанесення у електростатичному полі. На базі власних потужностей розроблені та впроваджені новітні змішані технології сушіння деревини на основі циклічності вивільнення вологи на базі атмосферної, конвективної та вакуумної технологій сушіння.