ПрАТ з іноземними інвестиціями «Слобожанська будівельна кераміка» (ТМ СБК) отримало екологічний сертифікат №UA08.002.416 і право на застосування екологічного маркування відносно 3 найменувань керамічних будівельних виробів, які виробляються на потужностях «СБК-Ромни» (м. Ромни, Сумська обл.) та «СБК-Озера» (с. Озера, Київська обл.), а саме: камені керамічні ТМ «Керамкомфорт» марок М50- М150; цегла керамічна лицьова порожниста марок М 100-М300 та вироби керамічні клінкерні облицювальні порожнисті марок М200-300.

Оцінювання продукції здійснювалось згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024 на відповідність екологічним критеріям, що визначають загальні екологічні переваги сертифікованої продукції: СОУ ОЕМ 08.002.15.012:2009 Вироби керамічні. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу продукції.

Екологічні критерії встановлюють більш жорсткі вимоги до показників безпеки матеріалів, інгредієнтів та готової продукції, порівняно з вимогами державних норм, у поєднанні з показниками екологічної результативності виробництва, визначених на основі кращих світових практик.

Керамічні будівельні матеріали виготовляються з обпаленої глини і незважаючи на те, що технології виробництва були значно модернізовані, сам процес отримання цегли, впродовж століть залишається незмінним. Під дією високих температур, глина набуває твердості, в результаті чого матеріал отримує значну міцність і стійкість до різних зовнішніх факторів.

Екологічні характеристики готової продукції залежать від показників безпеки обраних матеріалів та способу їх видобування, а також допоміжних інгредієнтів, що можуть містити і шкідливі речовини та їх елементи: канцерогени, азбест, важки метали тощо.

Так, відносно екологічно сертифікованої продукції ТМ СБК, будуть справедливими наступні твердження:

  • раціональне використання природних ресурсів;
  • енергозберігаючі технології більш чистого виробництва;
  • без вмісту азбесту, канцерогенних речовин і токсичних сполук;
  • поліпшені показники безпеки та енергоефективність готової продукції;
  • пакувальні матеріали придатні для повторної переробки.

Камені керамічні ТМ «Керамкомфорт» марок М50- М150 вирізняються міцністю і тому придатні для будівництва будинків навіть до 9 поверхів. Цегла керамічна лицьова порожниста марок М 100-М300 та вироби керамічні клінкерні облицювальні порожнисті марок М200-300 виготовляються з однакових сортів глини, але додавання спеціальних інгредієнтів у сировинну суміш при виробництві останнього, призводить до посиленого спікання часток глини і отриманню клінкерних виробів - зі зниженою пористістю, а відтак вищою міцністю на стиск та морозостійкістю та зниженим водопоглинанням.

При цьому, для всього асортименту екологічно сертифікованої продукції будуть спільними такі властивості:

  • енергозбереження: за рахунок порожнистої конструкції створюють ефект термоса, сприяючи економії ресурсів на опалення;
  • «дихаючі»: капілярна структура виводить вологе повітря назовні крізь пори цегли, тому навіть при герметичних вікнах в приміщенні відсутній ефект «зачиненої банки»;
  • натуральне забарвлення: колір виробів зумовлений лише мінералами, що містяться в глинах, штучні барвники не використовуються; додатковою перевагою того, що продукція має однакове забарвлення по всьому об’єму є непомітність сколів цегли, у разі їх утворення;
  • економічність: стіни з керамоблоку не потребують утеплення; економія на роботах з кладки та розчині (ряд керамоблока відповідає 3-м рядам звичайної цегли); економія на облаштуванні фундаменту (за рахунок меншої ваги знижене навантаження);
  • пожежостійкість: у т.ч. при пожежі не виділяють токсичних речовин.

ПрАТ з іноземними інвестиціями «Слобожанська Будівельна Кераміка» - українська компанія з іноземними інвестиціями - працює на ринку з 1997 року і є найбільшим виробником стінових керамічних матеріалів, лідером у своєї галузі. Сьогодні СБК займає 40% українського ринку лицьової керамічної цегли і 10% цегельного ринку України за обсягами продажів. У серпні 2006 року СБК першою в Україні зареєструвала технічні умови на виготовлення великорозмірних керамічних пористих блоків.

До структури компанії СБК входять підприємства з виробництва лицьової керамічної цегли «СБК-Ромни» (м. Ромни, Сумська обл.), «СБК-Харків» (м. Харків), підприємства з виробництва керамічних блоків і рядової цегли «СБК-Озера» (с. Озера, Київська обл.), а також підприємство «СБК-Транс» (м. Київ). Центральний офіс компанії розташований в м. Київ.

Завод «СБК-Озера» - найбільший за потужністю серед підприємств СБК та перший завод з виробництва поризованих керамічних блоків в Україні. Завод розташований на базі Озерянського родовища глин в 30 км від Києва. Загальна площа проммайданчика заводу становить 5,4 га; до заводу примикає кар'єр для видобутку глини площею близько 40 га. Проектування заводу почалося у 2006 р., а перша продукція вийшла з печі - в травні 2009 року. Проект будівництва заводу - це спільний інвестиційний проект компанії СБК, Європейського банку реконструкції та розвитку і BNP Paribas Group - найбільшої міжнародної фінансово-банківської групи зі штаб-квартирою в м. Парижі (Франція). Технологічний партнер компанії СБК та постачальник обладнання для реалізації проекту - компанія CERIC (Франція) - світовий лідер з виробництва обладнання для виготовлення будівельної кераміки.

Завод «СБК-Ромни» - перше підприємство компанії СБК, яке на сьогоднішній день є найпотужнішим підприємством України з виробництва лицьової цегли, що використовують свої виробничі потужності на 100%. Завод в с. Плавинище (Роменський р-н, Сумська область) створений у 1997 р. на базі існуючого виробничого комплексу, побудованого болгарськими фахівцями в 1989 році, за участю американського фонду Western NIS Enterprise Fund і Сумського комбінату стінових матеріалів. Після проведення капітальної модернізації заводу французькою компанією OCI (CERIC) в 1998 р. відбувся запуск першої лінії виробництва, а в 2001 році була запущена друга виробнича лінія. На сьогоднішній день 99,8% продукції заводу складає лицьова керамічна цегла. Виробництво обладнане сучасним високотехнологічним устаткуванням німецьких, французьких та італійських виробників. У 2007 -2010 році проведено модернізацію підприємства, спрямовану на стабільне і тривале функціонування виробничих потужностей підприємства на рівні 100% протягом як мінімум 20 років, а також введення сучасних технологічних процесів.

На виробництвах СБК впроваджена та функціонує система управління якістю згідно ISО 9001. В щоденні виробничі процеси та рішення інтегрована екологічна політика, яка глибоко пов'язана з історією, корпоративною культурою і продукцією компанії, а підприємства, що входять до групи компаній СБК, проходять щорічний екологічний аудит.

СБК є переможцем престижних незалежних національних конкурсів якості. національного бізнес-рейтингу «Лідер галузі», конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України», міжнародного конкурсу «Золота торгова марка», 1-го Всеукраїнського конкурсу «Екологічно чисто та безпечно» в номінації «Будівельні матеріали»; конкурсу «Бренд року» 2000 і 2001 в номінаціях «Вітчизняний бренд» і «Народне визнання».

Детальніше про продукцію та діяльність компанії , в т.ч. у сфері соціальної відповідальності, можна дізнатись на сайті www.sbk.com.ua.

Перевірено та сертифіковано