Наприкінці жовтня в Гонконзі відбулася щорічна зустріч членів міжнародної асоціації - Глобальної мережі екологічного маркування, GEN. Члени Асоціації з країн Європи, Азії, Америки, Океанії та інших частин світу підбили підсумки року і проведених робіт з популяризації екологічного маркування, сертифікації, екологічної просвіти та захисту довкілля. В цілому результати задовольнили членів GEN, однак, розглядаючи проблему погіршення якості навколишнього середовища, більшість зійшлися на думці, що для зміни ситуації потрібно посилити ефективність впроваджених заходів. Тільки так можливо зупинити зростання екологічної небезпеки на планеті. У силах членів GEN – проведення заходів для взаємного визнання регіональних та національних систем екологічної сертифікації, що дозволить прийти до єдиних екологічних стандартів на продукцію, що охоплюють її життєвого циклу, і, як наслідок, вплине на зниження навантаження промисловості на довкілля, сприятиме вирішенню питань поводження з відходами та стане важливим кроком у боротьбі зі змінами клімату. На підтвердження цих планів 28 жовтня були підписані відповідні угоди між органами сертифікації, що входять до складу GEN: Японії, Таїланду, Сінгапуру і Гонконгу.

Цього року на засіданні був обраний новий голова Ради директорів GEN – ним став Берн-Ерік Ленн, керівник регіональної програми екологічного маркування північних країн Європи - «Північний Лебідь», з Норвегії. Раніше даний пост займав Робін Тейлор з Нової Зеландії, його термін повноважень закінчився в цьому році. Крім того, відбулися вибори і нових членів правління: ними стали представники Бразилії, Німеччини, Китаю, Сінгапуру, Тайваню та Швеції.

Зустріч GEN була поєднана з конференцією Asia Carbon Footprint Network (ACFN), яка також проходила в Гонконзі 26-27 жовтня. Крім того, члени Асоціації змогли побувати на виставці ExpoAsia та ознайомитися з передовими інноваціями, що дозволяють поєднати ефективні технології і зниження вуглецевого впливу на довкілля. Наприклад, увагу відвідувачів привернула швейцарська фірма, яка представила нову технологію переробки пластикових відходів в кондиційне рідке паливо (газ та ін.). Пластики попередньо сортуються на автоматичній лінії, потім піддаються термолізу і, за твердженням розробників, полімери повертаються в свій початковий стан – нафту, з одночасним крекингом в паливні фракції. Ця унікальна технологія вже застосовується на пілотному заводі в Німеччині.

У заключний день зустрічі відбувся семінар для визначення подальших перспектив розвитку GEN. В якості основних цілей-орієнтирів учасниками були встановлені: глобальна активність, комунікації та інновації, зменшення антропогенного впливу на біосферу і зростання довіри до екологічного маркування згідно ISO 14024.

Щороку проходить вибір нового міста для зустрічі членів Глобальної мережі екологічного маркування. Місцем для проведення заходу в 2016 році одноголосно був обраний Київ. Нагадаємо, на український Центр екологічної сертифікації та маркування «Жива планета», що є членом GEN з 2004 року, в наступному році покладена відповідальна місія – організувати зустріч членів GEN. Зустріч вирішено провести в рамках проведення Міжнародного форуму для сталого розвитку GREEN MIND – 2016, у другій декаді жовтня наступного року.

Перевірено та сертифіковано